Czy warto uszyć suknię ślubną w pracowni krawieckiej?

Każda przyszła pani młoda z niecierpliwością wyczekuje momentu, kiedy będzie wybierać i kupować suknię ślubną. Po pierwszej analizie rynku i odwiedzeniu kilu salonów sukien ślubnych szybko okazuje się, że takie suknie są piękne, jednak na zakup trzeba przeznaczyć kilka tysięcy złotych. Panie, które nie mogą sobie pozwolić na taką inwestycję zwykle szukają alternatywy. Ich wybór często pada na małe pracownie krawieckie.
Jak znaleźć pracownię krawiecką do uszycia sukni?
Do pracowni krawieckich trafiają te osoby, które chcą nieco zaoszczędzić i jednocześnie potrzebują mieć sukienkę na wymiar, dopasowaną do indywidualnych potrzeb. Szukając pracowni warto kierować się opiniami klientów i przede wszystkim obejrzeć zdjęcia już uszytych modeli. Najlepiej gdy w pracowni jest co najmniej kilka sukien, które można obejrzeć czy przymierzyć. Jeśli więc szukamy krawcowej do uszycia sukni najlepiej wybrać kogoś, kto specjalizuje się właśnie w sukniach ślubnych. Mała pracownia, gdzie na co dzień szyje się zarówno spodnie, bluzki, pościele czy pokrowce nie daje nam gwarancji, że uzyskamy piękną suknię. Jeśli zależy nam na przystępnej cenie najlepiej szukać pracowni zlokalizowanych w małych miastach.
Co warto wiedzieć przed rozpoczęciem szycia sukni?
Przede wszystkim trzeba zarezerwować sobie właściwą ilość czasu. W małej pracowni może być tylko jedna krawcowa, która jest w stanie uszyć jedynie 2-3 suknie w miesiącu. Cały proces szycia trwa zwykle kilka tygodni i wymaga dwóch lub trzech przymiarek. Trzeba więc mieć na uwadze, że na szycie sukien ślubnych są długie terminy oczekiwania.
Przyszła pani młoda powinna mieć także chociaż ogólny zarys tego, co chce uzyskać. Najlepiej na pierwszą wizytę przynieść kilka zdjęć sukni, które się podobają. Wtedy wspólnie z krawcową można dobrać koronki, dodatki, tiule. Z całą pewnością warto także posłuchać rad doświadczonej krawcowej, która podpowie jaki krój wybrać by podkreślić atuty sylwetki. Będzie ona także służyła pomocą w doborze odcienia sukni pasującego do danego typu urody.
Suknia ślubna szyta w małej pracowni krawieckiej będzie dobrym rozwiązaniem dla osób, które chcą mieć strój ślubny w rozsądnej cenie i jednocześnie nie mają wygórowanych wymagań odnośnie skomplikowanych wzorów i fasonów. Najprostszą suknię można mieć już za niecały tysiąc złotych, natomiast modele bardziej dekoracyjne w pracowniach zwykle kosztują od 1500 do 2000 zł. Z takiego sposobu pozyskania sukni ślubnej będą zadowolone także te panie, które nie czują się dobrze w dużych salonach sukien i wolą swoją ślubną kreację uszyć w bardziej kameralnych warunkach.

Dodaj komentarz