Dezynsekcja przy pomocy metod chemicznych oraz fizycznych

Dezynsekcja przy pomocy metod chemicznych oraz fizycznych

Wbrew pozorom pluskwy, prusaki, czy nawet pchły wcale nie są rzadkim problemem. Co więcej, mogą pojawić się także w czystych i zadbanych mieszkaniach, gdyż porządek niekoniecznie jest wyznacznikiem. Na przykład pluskwy możemy przynieść do domu z komunikacji miejskiej, a karaluchy mogą przejść od sąsiadów. Jak pozbyć się nieproszonych gości? 

Dezynsekcja chemiczna – na czym polega? 

Jedną z najpopularniejszych metod na pozbycie się szkodników z mieszkania jest dezynsekcja chemiczna. Polega ona na rozpyleniu w mieszkaniu specjalnych preparatów, które są śmiertelne dla insektów. Proces zamgławiania skutecznie rozprawia się z nieproszonymi gośćmi. Rozpylona mgła opada na powierzchnię i insekty, które w efekcie umierają. 

Warto przy tym wiedzieć, że środki śmiertelne dla owadów są także trujące dla ludzi. Choć nie grozi nam śmierć, to nawdychanie się preparatu może skończyć się zatruciem, a w tym silnymi bólami głowy, czy mdłościami. Dlatego na czas dezynsekcji chemicznej trzeba się wyprowadzić. Przed powrotem do mieszkania warto także dokładnie wywietrzyć pomieszczenie. Co ważne, decydując się na rozwiązanie tego typu, warto skorzystać z pomocy fachowców. Domowe sposoby na insekty zazwyczaj nie są wystarczające, a w chemiczne odrobaczanie mieszkania nie warto bawić się samodzielnie. Specjaliści dezynsekcja Bydgoszcz dokonają profesjonalnej dezynsekcji i zadbają, żeby nasz problem został rozwiązany. 

Dezynsekcja fizyczna – czym się wyróżnia? 

Metody fizycznej dezynsekcji obejmują użycie ognia, pary wodnej, gorącego powietrza, a także promieniowania. Jest to równie skuteczny sposób na pozbycie się niechcianych gości z mieszkania. Co dla wielu osób jest ważne, nie wykorzystuje się w tym przypadku silnych środków chemicznych. Zamiast tego do dezynsekcji można użyć pary wodnej generowanej pod dużym ciśnieniem, która jest używana między innymi do zwalczania roztoczy, owadów i ich jaj, a także różnego rodzaju alergenów. 

Innym sposobem na pozbycie się insektów również przy pomocy dezynsekcji fizycznej jest zastosowanie pieców grzewczych. Piece równomiernie ogrzewają pomieszczenie przez określony czas. Wysoka temperatura unicestwia szkodniki na każdym etapie rozwoju. Możemy więc pozbyć się już dorosłych osobników, a także jaj i ich gniazd. W tym przypadku również warto zdecydować się na usługi specjalistów. Dzięki temu możemy mieć pewność, że szybko pozbędziemy się szkodników i rozwiążemy nasz kłopot raz na zawsze. 

Dodaj komentarz