Drzwi loftowe i ścianki działowe, czyli praktyczne rozdzielenie pomieszczeń

Drzwi loftowe i ścianki działowe, czyli praktyczne rozdzielenie pomieszczeń

Osoby, które zajmują się aranżacją wnętrz, zwracają bardzo dużą uwagę nie tylko na aspekty estetyczne, ale również na funkcjonalność. W małych mieszkaniach czy biurach coraz częściej trzeba znaleźć miejsce na kilka stref. Dlatego też wiele osób prywatnych oraz przedsiębiorców decyduje się na drzwi loftowe oraz ścianki na wymiar. Gdzie można zastosować takie rozwiązania i dlaczego warto na nie postawić? Na co zwrócić uwagę podczas wyboru? Wszystkie odpowiedzi znajdują się w poniższym artykule.

Gdzie można zastosować drzwi loftowe?

Za sprawą uniwersalnego wyglądu drzwi loftowe pasują praktycznie do każdego wnętrza. Coraz częściej można je spotkać w lokalach biurowych czy usługowych, a także w mieszkaniach w blokach czy domach jednorodzinnych. Drzwi industrialne oraz ścianki na wymiar to idealne rozwiązanie dla osób pragnących podzielić przestrzeń na strefy, zachowując metraż oraz dostęp do naturalnego światła.

Na rynku dostępna jest szeroka gama produktów, które nadadzą wyrazistości każdemu wnętrzu przy jednoczesnym zachowaniu pełnej funkcjonalności. Drzwi loftowe i ścianki na wymiar sprawdzą się zwłaszcza w sytuacjach, kiedy chcemy oddzielić strefę wypoczynkową od sypialni w małym mieszkaniu, czy też biuro od części open space.

Dlaczego warto zastosować we wnętrzu drzwi loftowe i ścianki na wymiar?

Jest to proste rozwiązanie w przypadku, gdy nie mamy dostępnej dużej przestrzeni użytkowej. Dla osób chcących wygospodarować dodatkową przestrzeń w domu drzwi loftowe i ścianki na wymiar nadadzą wnętrzu świeżości. W lokalach biurowych wydzielenie przestrzeni za pomocą konstrukcji tego typu wpływa nie tylko na wydajność pracy czy atrakcyjność miejsca, ale również na wygodę potencjalnych kontrahentów.

Proste linie i uniwersalny wygląd drzwi loftowych nadają wnętrzu wyjątkowy styl sprawiając, że wystrój wnętrz danego miejsca nie wyjdzie z mody, a zyska ponadczasową atrakcyjność. To ważny aspekt nie tylko dla właścicieli mieszkań, ale również dla osób prowadzących np. restauracje czy zakłady usługowe, bowiem klimat wnętrza wpływa na odczucia klienta.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze drzwi loftowych i ścianek na wymiar?

Wybór odpowiednich konstrukcji drzwi loftowych i ścianek działowych może stanowić wyzwanie. Przed podjęciem decyzji warto zbadać rynek, zapoznać się z opiniami klientów oraz wybrać cenionego producenta. Należy zwrócić szczególną uwagę na wykorzystany materiał oraz sposób nakładania farby na ramę w przypadku przeszklonych konstrukcji. Ważny jest również rodzaj szkła, z którego drzwi zostały wykonane.

Osoby, które nie czują się w tym temacie wystarczająco pewnie, chętnie sięgają po wsparcie profesjonalistów. Jedną z takich marek jest firma Icon Concept, specjalizująca się w tworzeniu niepowtarzalnych elementów wystroju wnętrz dla mieszkań i biur. Aby poznać szeroką gamę produktów oraz ich szczegółową specyfikację, wystarczy jedynie wejść na stronę internetową marki Icon Concept, na której znaleźć można wiele istotnych informacji na temat drzwi loftowych i podobnych konstrukcji tego typu.

 

Zainteresowany? Znajdziesz nas pod adresem: 53-609 Wrocław, ul. Fabryczna 10 lub w naszym wrocławskim Showroomie – Galeria Wnętrz Domar przy ul. Braniborskiej 14

Źródło: Retail i store design – kompleksowe rozwiązania | Icon Concept

Dodaj komentarz