Fryzura i sukienka na bal studniówkowy

Kiedy już wiemy jak będzie wyglądała nasza sukienka na Studniówkę, mamy już dopasowane obuwie i wybrałyśmy odpowiednie dodatki studniówkowe oraz makijaż, warto pomyśleć nad tym w jaki sposób się uczesać.

Do swojej dyspozycji mamy całą gamę fryzur na tę okazję. Jedne z nich są bardzo proste i można je bez trudu wykonać w domu. Inne z koeli, bardziej wymyślne i oryginalne – te powinien zdecydowanie wykonać na naszej głowie fryzjer – specjalista. Dobór fryzury powinien być uzależniony zarówno od kształtu naszej twarzy, od długości włosów jak i od tego jaki rodzaj kreacji założymy na siebie.

To co ważne przy komponowaniu fryzury na Studniówkę to również fakt, że musi być to fryzura wytrzymała, elegancka a przy tym także jak najbardziej oryginalna. Dlatego też jeśli nie wiemy jaka propozycja będzie dla nas najlepsza, warto wybrać się do fryzjera, powiedzieć mu jak wygląda nasza suknia na Studniówkę. Specjalista z pewnością podpowie nam i chętnie coś doradzi. Warto też mieć przy sobie zawsze lakier do włosów lub piankę do stylizacji, by w razie potrzeby poprawić naszą fryzurę.

Jeśli mamy na sobie długą i elegancką suknię, najlepszym wyborem będzie wysoko upięty kok. Jeśli kreacja jest „lżejsza” i mniej zobowiązująca, wówczas warto zastanowić się nad bardziej delikatną fryzurą.

Dziewczęta posiadające naturalne kręcone włosy, powinny wykorzystać ten atut. Styliści apelują przy tym, by nie prostowały one swoich włosów gdyż i tak zabieg ten nie zda swojego egzaminu. Podobnie w przypadku dziewcząt o prostych włosach – lepiej zdecydować się na fryzurę na proste włosy, niż niszczyć je sporą ilością kosmetyków, których zadaniem byłoby utrzymanie skrętu przez całą burzliwą noc…

Jeśli mamy krótkie włosy warto pomyśleć o tym, by odpowiednio je wystylizować, biorąc pod uwagę nie tylko samą uroczystość ale również kształt twarzy oraz to co chcemy poprzez fryzurę zatuszować lub wyeksponować.

Wybór odpowiedniej fryzury to nie wszystko. Możemy jeszcze pokusić się o jej uatrakcyjnienie poprzez wpięcie jakiejś ciekawej ozdoby np. wielkiej kokardy albo delikatnej różyczki.

Dodaj komentarz