Jak wybrać kredyt hipoteczny? Ekspert kredytWroclaw.pl wyjaśnia

Jak wybrać kredyt hipoteczny? Ekspert kredytWroclaw.pl wyjaśnia

Marzysz o zakupie własnego mieszkania? Jednym ze środków, który pomoże Ci to osiągnąć, jest kredyt hipoteczny. Z drugiej strony jest to zobowiązanie finansowe, które zostanie z Tobą na lata. Dlatego wybór odpowiedniej oferty staje się bardzo ważny. Jak wybrać kredyt hipoteczny? Ekspert kredytWroclaw.pl wyjaśnia. 

Na co zwrócić uwagę przy wyborze kredytu hipotecznego? 

Kredyt hipoteczny, żeby faktycznie był opłacalny, nie powinien nadmiernie nadwyrężać naszego budżetu domowego. Dzięki znajomości parametrów będziesz w stanie samodzielnie porównać poszczególne oferty i określić, która jest najkorzystniejsza. Na co zwrócić uwagę przy wyborze kredytu hipotecznego? 

W pierwszej kolejności sprawdź wskaźnik RRSO, czyli rzeczywistą roczną stopę oprocentowania. Jest to faktyczny koszt  kredytu w ujęciu rocznym, innymi słowy, całkowity koszt kredytu. Czynnik RRSO został wprowadzony właśnie po to, żeby ułatwić kredytobiorcom szybkie porównywanie ofert. A tych z roku na rok przybywa i naprawdę można się w nich pogubić. RRSO odnosi się nie tylko do oprocentowania, ale także do pozostałych kosztów, jakie wiążą się z zaciągnięciem kredytu. Na listę możemy wpisać ubezpieczenie, prowizję oraz inne opłaty naliczane przez bank. 

Bardzo ważnym wskaźnikiem, którego nie możemy pominąć wybierając ofertę kredytu hipotecznego, jest marża. Wysokość marży jest stała i określona umowie. Natomiast niezależnym od banku wskaźnikiem jest WIBOR. Wpływa on na wysokość oprocentowania kredytu oraz wysokość miesięcznej raty. 

Okres spłaty 

Decydując się na kredyt hipoteczny musimy wziąć pod uwagę, że jest to zobowiązanie, które pozostanie z nami na lata. Bardzo ważne jest ustalenie miesięcznych rat, które mogą być rosnące, malejące lub stałe. Pamiętaj, że im niższa rata kredytu, tym dłuższy będzie okres spłaty. Co prawda takie rozwiązanie nie obciąży naszego budżetu domowego, jednak całkowita wartość kredytu zostanie zwiększona. 

Jak wybrać kredyt hipoteczny? 

Kredyt hipoteczny, to najpoważniejsze zobowiązanie, jakie możemy zaciągnąć. Dlatego oferta musi być idealnie dopasowana do naszych potrzeb. Jak to uzyskać? Najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług doradcy kredytowego. Zaufany specjalista kredytwroclaw.pl nie tylko pomoże nam wybrać najlepszą ofertę, ale także przeprowadzi nas przez cały proces uzyskiwania kredytu.  Dzięki temu rozwiązaniu możemy być pewni, że otrzymujemy najkorzystniejszą ofertę. Ponadto możemy zaoszczędzić czas i nerwy, związane z uzyskaniem kredytu hipotecznego.

Dodaj komentarz