Kredyt mieszkaniowy z pomocą doradcy – to się opłaca

Kredyt mieszkaniowy z pomocą doradcy – to się opłaca

Coraz częściej porzucamy naszą początkową nieufność i powierzamy sprawy znalezienia najlepszej oferty kredytu mieszkaniowego osobom, które się na tym znają. Taką funkcję pełni doradca kredytowy, którego usługi są dla nas dodatkowo bezpłatne. Dlaczego bezpłatne? Dowiesz się z lektury naszego dzisiejszego artykułu.

Czy wiedziałeś, że planując kupno mieszkania na kredyt możesz skorzystać z pomocy bezpłatnego doradcy kredytowego? Ty za taką pomoc nie płacisz nic, a doradcy wynagradzani są przez banki. Warunki pracy doradców kredytowych reguluje ustawą o kredycie hipotecznym i nadzorze nad pośrednikami. Wysokość wynagrodzenia doradcy jest jawna i umieszczona w formularzu informacyjnym, który otrzymujesz chcąc skorzystać z usług tego lub innego doradcy. Dzięki temu taka usługa jest nie tylko bezpłatna i korzystna dla nas jako klientów, ale dodatkowo przejrzysta na każdy etapie procesu poszukiwania najlepszej oferty kredytowej.

Kredyt mieszkaniowy – czy jesteś w stanie samodzielnie ocenić wszystkie kruczki prawne?

Zacznijmy od podstaw. Kredyt mieszkaniowy, jaka sama nazwa wskazuje, służy do sfinansowania zakupu mieszkania lub domu przeznaczone na cele mieszkalne. O kredyt możesz postarać się samodzielnie lub z pomocą profesjonalnego doradcy kredytowego. Szukanie kredytu mieszkaniowego z pomocą doradcy jest w Polsce coraz popularniejsze, jednak wielu z nas wciąż nie ufa doradców jako takim. W tym przypadku zupełnie niesłusznie. Nie znając przepisów, zasad wynagradzania i podstaw funkcjonowania zawodu doradcy kredytowego często skazujemy się na mozolne, samodzielne pielgrzymki po bankach z zapytaniem o ofertę kredytów.

Czy przeciętny Kowalski jest w stanie ocenić wszystkie kruczki prawne i dostrzec wszystkie aspekty danej oferty? Przeważnie nie, a efektem nieznajomości zasad przyznawania kredytów oraz możliwych scenariuszy jego spłacania powoduje, że decyduje się na gorszą ofertę. Oddanie się „w ręce” doradcy kredytowego pozwala takiej sytuacji uniknąć.

Co dokładnie zrobi dla nas doradca kredytowy?

Jedną z firma, która specjalizuje się w świadczeniu bezpłatnego doradztwa kredytowego w Warszawie jest Małycha Business Finance: http://malychabusinessfinance.com/kredyty-mieszkaniowe/. Jeśli się do nich zgłosisz ich zadaniem jako Twojego doradcy kredytowego będzie sprawdzenie Twojej zdolności kredytowej w bankach, przygotowanie listy dokumentów potrzebnych do złożenia wniosku, podsumowanie spotkania w formie dokumentu „Kredyt mieszkaniowy dla Twoich potrzeb”, wysłanego Tobie w pdf oraz oczywiście przygotowanie najlepszych ofert kredytów.

Uzyskanie kredytu jest dość długą i skomplikowaną procedurą. Nie każdy ma czas i umiejętności, aby zebrać wszystkie oferty banków, drobiazgowo je przeanalizować i wybrać taką, która nie odbije się nam potem finansową czkawką. Jeśli czujesz, że nie chcesz bądź nie potrafisz zrobić tego sam/sama – możesz zlecić to zadanie doradcy kredytowemu. Za darmo.

Więcej informacji na temat kredytów mieszkaniowych, kredytów hipotecznych oraz usług doradców kredytowych znajdziesz na http://malychabusinessfinance.com/.

Dodaj komentarz