Salon z aneksem kuchennym – aranżacja

Nie od dziś wiadomo, że kuchnia jest sercem naszego domu. To właśnie w niej spotykamy się na rodzinne i wspólne posiłki, podczas których mamy okazję do rozmowy. Według niektórych osób, wspólny posiłek to najważniejsza część dnia, z uwagi na fakt, że w ciągu doby domownicy przebywają poza domem. Śniadanie, czy obiad, zjedzony przy domowym stole to zatem jedyna okazja do spotkania się z najbliższymi. Aby jeszcze lepiej móc celebrować taką chwilę postawmy w swojej kuchni na funkcjonalność.

Otwarta kuchnia z wyspą na środku

Nowoczesna kuchnia coraz częściej wykorzystuje w swojej funkcjonalności aneks kuchenny. Takie rozwiązanie jest szczególnie istotne w przypadku, gdy uwielbiamy gotować wspólnie z rodziną lub znajomymi. Połączenie kuchni z naszym salonem daje nam możliwość swobodnej rozmowy z gośćmi, której nie ograniczają ściany. Wśród niektórych osób takie rozwiązanie jest jednak uznawane za niekorzystne. Najczęściej związane jest to z dużo łatwiejszym rozprzestrzenianiem się wszelkich zapachów z kuchni po całym salonie.

W przypadku otwartej kuchni wielu z nas decyduje się na tak zwaną wyspę. Kuchnia z wyspą na środku to bardzo modny i przede wszystkim wygodny element wyposażenia naszej kuchni. Takie rozwiązanie kojarzy nam się z przyjaznością pani domu, która pragnie jak najwięcej czasu poświęcić swoim gościom. Poza tym, właśnie takie rozwiązanie nada nowoczesności naszemu wnętrzu, które staje się jednocześnie bardziej funkcjonalne. Wyspa na środku kuchni uzupełnia całość naszej zabudowy, a przy tym daje dodatkowe schowki i blat roboczy. To właśnie dlatego znacząca część gospodyń pragnie posiadać kuchnię właśnie z tym wyposażeniem.

Zamknięta kuchnia z wyspą na środku

Kuchnia z wyspą na środku to rozwiązanie, które stosuje się przede wszystkim w przypadku otwartej kuchni. Niektóre panie pragną jednak posiadać takie wyposażenie w zamkniętej kuchni. Niestety, w przypadku niewielkiego mieszkania, nie możemy pozwolić sobie na wyspę z powodu małych rozmiarów kuchni. Takie marzenie możemy jednak spełnić w przypadku domu lub mieszkania z dużą kuchnią. W takiej sytuacji musimy jednak pamiętać o tym, aby samo pomieszczenie było dość przestronne.

Kuchnia z wyspą kuchenną w przestronnym miejscu znacznie skraca dystans. Dzięki temu nie musimy pokonywać większych odległości pomiędzy poszczególnymi urządzeniami. Lodówkę, kuchenkę oraz zmywarkę bądź zlewozmywak mamy niemal na wyciągnięcie ręki, pod warunkiem, że rozstawimy je z głową. Takie rozwiązanie daje nam ładny efekt, jednak ogranicza nam kontakt z gośćmi w salonie.

Dodaj komentarz