Kiedy potrzebna jest brama harmonijkowa

Dobór odpowiedniej bramy wcale nie jest prostym zadaniem. Co więcej, jest to tym bardziej trudne, jeżeli budynek posiada duży otwór, do którego nie pasuje normalna brama. Najlepszym wyborem będzie wówczas brama harmonijkowa, która charakteryzuje się bardzo ergonomicznym sposobem zamykania i otwierania. Jest to także doskonałe rozwiązanie w przypadku, gdy statyka budynku nie pozwala na kolejne obciążenie stropu. Jeśli nie wiesz nic o bramach harmonijkowych, a chcesz się dowiedzieć, to niezbędne informacje są zamieszczone poniżej.

Brama harmonijkowa – do czego się nadaje?

Przede wszystkim trzeba zacząć od tego, że bramy harmonijkowe zazwyczaj są robione na zamówienie, gdyż w przeciwnym wypadku nie ma możliwości znalezienia idealnego egzemplarzu, który będzie pasował do niewymiarowej dziury, którą chcemy obramować. Tego typu brama nadaje się przede wszystkim do magazynów czy innych budynków, w którym bardzo ważne jest jak najlepsze wykorzystanie dostępnej przestrzeni.
Ze względu na sposób składania, czyli tzw. harmonijkę, możliwa jest maksymalna optymalizacja przestrzeni. Bramy harmonijkowe świetnie sprawdzają się także w budynkach o wysokim nadprożu, lub w których instalacje bądź inne konstrukcje uniemożliwią zastosowanie tradycyjnej bramy.

Ponadto bramy harmonijkowe sprawdzają się świetnie w tych miejscach, gdzie potrzebne jest zarówno wejście dla człowieka, jak i wjazd dla pojazdu. Wówczas w segmencie bramy harmonijkowej można zamontować drzwi, przez które mogą wchodzić pracownicy, podczas gdy cała brama pozostaje zamknięta.

Montaż bramy harmonijkowej

Oczywiście są różne rodzaje bram harmonijkowych, dzięki czemu nadają się one do wielu różnych budynków. Montaż takiej bramy będzie więc uzależniony od tego, jakiego rodzaju będzie dana brama. Np. bramy harmonijkowe bez prowadnicy dolnej, idealnie nadają się do dużych otworów ze względu na brak prowadnicy dolnej, dzięki czemu pojazdy będą mogły wjeżdżać bez żadnych przeszkód. Ponadto sam montaż może zostać wykonany od wewnątrz, na zewnątrz lub też wewnątrz otworu, dzięki czemu brama zostanie zainstalowana tak, jak życzy sobie tego klient.
Bramy harmonijkowe bez prowadnicy dolnej możliwe do montażu od wewnątrz idealnie nadają się do średniej wielkości otworów, natomiast bramy harmonijkowe z prowadnicą dolną najlepsze są do bardzo dużych otworów, gdzie potrzebne jest jej idealne dopasowanie. Wszystkie te bramy mogą być otwierane automatycznie lub też ręcznie.

Bramy harmonijkowe wysokiej jakości

Najważniejsza jest oczywiście jakość tego typu bram, ponieważ poddawane są one nieustannej eksploatacji. Bramy dostępne na stronie internetowej bramar.pl są wykonane z wyselekcjonowanych materiałów, dzięki czemu są dźwiękoszczelne, wyróżniają się świetną izolacją cieplną oraz wysoką odpornością na napór wiatru. Z tego powodu bramy harmonijkowe dostępne na bramar.pl są naprawdę dobrej jakości. Sama firma natomiast ma wieloletnie doświadczenie w branży, dzięki czemu można im w pełni zaufać, gdyż oferowane przez nich produkty są doceniane na polskim rynku od wielu lat. Wszelkie informacje kontaktowe znajdą państwo na stronie internetowej bramar.pl, do czego serdecznie zachęcamy, trwałości.

Dodaj komentarz