Drewniane domki całoroczne i letniskowe – dlaczego warto?

Drewniane domki całoroczne i letniskowe – dlaczego warto?

Rosnące ceny tradycyjnych nieruchomości sprawiają, że wiele osób szuka korzystniejszych finansowo alternatyw. Jedną z nich, szczególnie wartą rozważenia z uwagi na niedawne zmiany w prawie, są piękne drewniane domki letniskowe oraz całoroczne.

Zainteresowanie nimi rośnie z wielu powodów. Nie tylko czysto finansowych – jest to także mniej stresująca i szybsza w realizacji inwestycja niż dom murowany. Szczegółowe informacje na temat tego, dlaczego warto zainwestować w domki drewniane znajdziecie poniżej!

Domki drewniane to minimum formalności i atrakcyjna cena

Swego czasu bez pozwolenia można było budować domki o przeznaczeniu rekreacyjnym o powierzchni do 35 metrów kwadratowych. Obecnie legalne jest wznoszenie bez pozwolenia domków, w tym całorocznych, o powierzchni do 70 metrów kwadratowych. Brak konieczności uzyskania pozwolenia oznacza mniejszą ilość formalności, możliwość szybszego rozpoczęcia prac, a także niższe koszty (jako że nie trzeba opłacać kierownika budowy).

W Internecie bez problemu można znaleźć oferty doświadczonych firm, takich jak https://drewnolandia.pl/, które przygotowały projekty wielu domków letniskowych oraz całorocznych o różnorodnych wymiarach i designie. Znajdzie się wśród nich coś dla praktycznie każdego.

Warto podkreślić, że zwykle istnieje możliwość dokonania zmian w projekcie, tak, aby indywidualnie dostosować nieruchomość do preferencji danego inwestora. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby za dodatkową opłatą wykonać więcej prac niż wchodzi w skład podstawowego pakietu, a więc aby na przykład stworzyć nie tylko instalację elektryczną i hydrauliczną, ale też grzewczą.

Domki drewniane do wyboru, do koloru

Wśród dostępnych opcji znajdują się zarówno domki do 35m2, jak i większe, które bez problemu mogą posłużyć jako wygodne lokum dla od 2 do nawet 8 osób, w zależności od wybranego projektu. Niektóre projekty mają charakter bardziej tradycyjny, inne wyróżniają się nowoczesnymi przeszkleniami.

Wszystkie je łączy optymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni, a także zastosowanie najnowszych rozwiązań i materiałów w celu zapewnienia jak najwyższego komfortu przebywania w danym domku, czy to tylko w lato, czy w innych częściach roku również.

Każdy projekt domku ma wyraźnie opisane zastosowane technologie, materiały i nie tylko (chociaż oczywiście pewne kwestie można modyfikować, jak już wspomniano), więc można bardzo szybko przekonać się, czy będzie on odpowiednim rozwiązaniem. Taki domek to nie tylko ciekawa opcja dla singli i bezdzietnych par, ale też dla większych rodzin, jako że domki są znacznie bardziej przestrzenne niż wskazywałaby na to ich powierzchnia.

Dodaj komentarz