Przygotowanie mieszkania na sprzedaż

Chcesz sprzedać swoje mieszkanie i oczekujesz za nie konkretnej, nawet nieco wygórowanej kwoty? A może musisz pozbyć się nieruchomości szybko i nie masz czasu na długotrwałe poszukiwania potencjalnych klientów? Najlepszym rozwiązaniem będzie odpowiednie przygotowanie mieszkania, czyli home staging. Cennik tego rodzaju usług można znaleźć u projektantów wnętrz czy w agencjach nieruchomości. 

 

Co to jest home staging? 

Home staging jest już dzisiaj powszechnym działaniem, a tego rodzaju usługę oferują już praktycznie wszystkie agencje pośredniczące w sprzedaży nieruchomości. Taką ofertę posiadają także projektanci wnętrz, którzy doskonale znają trendy rynkowe w zakresie aranżacji nieruchomości. 

Home staging polega na poprawie wyglądu i estetyki sprzedawanego mieszkania. Nie chodzi tutaj absolutnie o realizację gruntownych remontów, ale raczej o dopracowanie szczegółów, dzięki którym nieruchomość jest po prostu ładniejsza. 

Eksperci potwierdzają, że nierzadko wystarczy posprzątanie mieszkania czy zmiana aranżacji wyposażenia poszczególnych wnętrz. Doskonale sprawdzają się dodatki, jak wazony ze świeżymi kwiatami, świeczniki, plakaty na ścianach, narzuty czy zasłony w oknach. Osoby, które zawodowo zajmują się ulepszaniem mieszkań w celu ich korzystniejszej sprzedaży, potwierdzają, że budżet na home staging nie przekracza najczęściej kilkaset złotych, a efekty mogą przyczynić się do znacznie większego zysku. 

 

Co brać pod uwagę podczas przygotowania mieszkania na sprzedaż?

Pamiętajmy, że każdy potencjalny klient ma inny gust, właściciel nieruchomości nie ma więc możliwości przygotowania mieszkania, które spodoba się każdemu. Warto patrzeć jednak na rynkowe trendy i światowe nowinki w dziedzinie modnych akcentów w przestrzeniach mieszkalnych. Niezaprzeczalnie sprawdzają się również projekty wnętrz. Wrocław czy każde inne miasto w naszym kraju może pochwalić się architektami z należytym doświadczeniem, wiedzą i prawdziwą pasją do wykonywania zawodu. 

Większość potencjalnych nabywców nieruchomości stawia dzisiaj na funkcjonalność, ale też nowoczesne rozwiązania. Sprawdza się styl klasyczny nieruchomości, który można łatwo modyfikować. Ciekawe są również aranżacje nieoczywiste, na przykład te w stylu eklektycznym, które potrafią mocno zaskakiwać. Do lamusa odchodzi za to nieco styl retro i ten glamour, znacznie lepiej postawić na dodatki w stylu skandynawskim czy loftowym.

Dodaj komentarz