Co to jest bruzdownica?

Domy loftowe z kontenerów – jak je zaaranżować?

Bruzdownica jest spotykana najczęściej w profesjonalnych warsztatach. Jednak nie jest powiedziane, że nie będzie przydatna również dla miłośników majsterkowania.

Urządzenie to posłuży nam do wykonania dziur na rury lub kable. Poradzi sobie z kamieniem betonem oraz cegłą. Bruzdownica jest wyposażona w dwie diamentowe tarcze takie, jak w szlifierce kątowej. Można więc powiedzieć, że to jej zmodyfikowana wersja. Urządzenie kuje dwie równoległe linie, a odstęp między nimi może być regulowany. Praca z nią jest z pewnością szybsza i bardziej precyzyjna, niż w przypadku innych sposobów na kucie ściany. Będą ją sobie cenić przede wszystkim osoby lubiące porządek, ponieważ nie zostaje wytworzona duża ilość pyłu. Poza tym dodatkową opcją jest podłączenie do bruzdownicy odkurzacza, który od razu pozbywa się całego brudu. Wybierzmy więc model, który posiada odpowiednie końcówki.

Rynek oferuje nam modele z różnej półki cenowej. Dostępne są opcje z rozmaitymi rozmiarami tarcz. Te mniejsze posiadają średnicę ok. 110 mm. Oprócz średnicy tarczy ważne są także takie parametry jak optymalna głębokość cięcia, prędkość obrotowa, moc nominalna ( jest to moc mówiąca o maksymalnym zużyciu energii elektrycznej) oraz moc użyteczna (czyli ta, która jest rzeczywiście wykorzystywana do pracy; zazwyczaj posiada mniejszą wartość od swojej poprzedniczki). Bruzdownica powinna posiadać także elektroniczny układ antyprzeciążeniowy, który nie dopuści do szybkiego przegrzania się urządzenia. Jest to bardzo ważne, ponieważ zaopatrując się w tego rodzaju sprzęt, chcemy mieć pewność, że posłuży nam na długie lata. Większość modeli jest przystosowana do uciążliwej o długotrwałej pracy. Nie zapominajmy o ergonomii! Weźmy urządzenie do ręki, zobaczmy, czy uchwyt będzie dla nas poręczny. Zadbajmy o wybór niższego poziomu wibracji.

Bruzdownica to przede wszystkim efektywność pracy. Z nią działamy szybciej i znacznie wydajniej. Pozwoli nam na wykonanie precyzyjnych cięć. Jest dedykowana przede wszystkim profesjonalistom i przystosowana do trudnych warunków oraz mocnej struktury materiałów, z którymi przyjdzie się jej zmierzyć.

Dodaj komentarz