Czemu zawdzięczamy popularność domów drewnianych?

Domy z drewna staja się w naszym kraju coraz bardzie popularne. Nie stanowią one na przykład tak jak w Kanadzie czy Stanach Zjednoczonych większości budowanych domów, ale widać że pojawia się ich w Polsce coraz więcej.

Na początku XX wieku stanowiły one prawie 100% domów, jednak później wraz z coraz bardziej zaawansowanym postępem budowy domów murowanych zaczęły one prawie całkowicie zanikać.

Powrót do natury opłaca się, bo domy z drewna mają wiele zalet. Tym co trzeba szczególnie podkreślić cena ich budowy jest już porównywalna do ceny budowy tradycyjnego domu. A co jeszcze ważniejsze dom z drewna buduje się o wiele szybciej i sprawniej niż dom murowany. Podczas, gdy budowa domu murowanego może zająć nawet rok czy dwa, dom z drewna buduje się w czasie nawet 3 miesięcy.

Domy z drewna są ekologiczne, ponieważ do ich budowy używa się jedynie naturalnych materiałów. Są one również energooszczędne i w dłuższej perspektywie przekładają się na niższe koszty ogrzewania. Domy z drewna maja doskonałe właściwości termiczne, takich jakich nie jesteśmy w stanie uzyskać w domu murowanym. Zima długo utrzymują wysoką temperaturę, natomiast latem przyjemnie chłodzą podczas upałów.

Przeciwnicy domów z drewna zarzucają, że są one nieodporne na warunki atmosferyczne, mało solidne i można w nich mieszkać przez góra 50 lat. Zarzuty te nie pokrywają się z rzeczywistością, bowiem korzystając z solidnej, sprawdzonej i profesjonalnej firmy możemy być pewni, że nasz dom z drewna będzie nam służył, co najmniej przez tyle lat ile dom murowany.

Technologia budowy domów z drewna w Polsce, np. w Stanach Zjednoczonych jest zupełnie inna. Tam ludzie są bardziej mobilni i budują dom na kilka-kilkanaście lat, tak by można się było później spokojnie przenieść w inne rejony kraju i tam dalej prowadzić życie. U nas domy muszą być o wile bardziej solidne, ponieważ ludzie budują je zazwyczaj na całe swoje życie, a także dla przyszłego pokolenia.

Tak więc warto zbudować sobie dom z drewna w Polsce, jednak koniecznie trzeba poszukać sprawdzonej ekipy, która go dobrze wykona.

Dodaj komentarz