Rolety rzymskie na niewymiarowe okno. Rodzaje materiałów rolet.

Rolety rzymskie to coraz chętniej wybierana osłona okienna, która pasuje niemal do każdego wnętrza. Na dopasowanie wpływają nie tylko walory estetyczne, lecz także praktyczne. Możemy zamówić taką roletę na niewymiarowe okno na stronie https://e-rzymskie.pl/ w szybki i prosty sposób. Co więcej, możemy tutaj także dopasować wygląd rolety rzymskiej do naszych upodobań.

Do wyboru mamy trzy modele szycia takich rolet i ponad trzysta różnokolorowych tkanin o różnym stopniu przezroczystości. W razie wątpliwości związanych z dopasowaniem kolorystycznym takiej rolety do naszego wnętrza możemy poprosić o wysyłkę próbki interesujących nas tkanin. Ponadto mamy możliwość samodzielnego zadecydowania o rodzaju systemu sterującego takiej rolety, stronie jego umieszczenia oraz sposobie montażu rolety.   

Z jakich materiałów powstają rolety rzymskie?

Rolety rzymskie w oknach to najlepszy sposób na wzbogacenie wnętrza pomieszczenia, w którym się znajdują. Ich zastosowanie potrafi wprowadzić poczucie wygody i bezpieczeństwa. Osłona chroni nas przed spojrzeniami przechodniów z ulicy, a także wścibskich sąsiadów z naprzeciwka. W zależności od stopnia jej przezroczystości może ona delikatnie rozproszyć promienie wpadającego słońca lub całkowicie zaciemnić sypialnię, w której zrobi się bardziej intymnie.

Użycie rolet rzymskich pozwala na zmianę wystroju pomieszczenia. Warto jednak pamiętać o tym, że istotny wpływ na taką zmianę ma nie tylko kolor takiej rolety, lecz także materiał, z którego została ona uszyta. Takie osłony okienne są produkowane z różnych materiałów – zarówno syntetycznych, jak i również naturalnych. Rolety rzymskie z naturalnych tkanin są najczęściej szyte z bawełny oraz lnu.

Podczas wyboru materiału takiej osłony warto kierować się nie tylko naszymi upodobaniami, lecz także gatunkiem materiału. Zbyt ciężki i sztywny materiał takiej rolety będzie dość problematyczny – będzie on ciężko się układał i gniótł, co wpłynie na niezbyt atrakcyjny wygląd rolety. Aby cieszyć się idealnie wyglądającą roletą rzymską w oknie, warto zdecydować się na tkaninę typu PES, czyli polieterosulfon. Materiał ten jest najczęściej wykorzystywany do produkcji rolet, ponieważ jest odpowiednio mocny i wytrzymały, ale niezbyt sztywny i ciężki. Polieterosulfon jest odporny na gniecenie się i promieniowanie UV, dzięki temu nie blaknie. Dlatego rolety z takiego materiału polecane są zwłaszcza dla okien znajdujących się na południowej stronie budynku. Co więcej, PES jest łatwy w utrzymaniu czystości.

Czyszczenie rolet rzymskich

Czyszczenie rolet rzymskich nie należy do trudnych czynności. Jeśli taka osłona okienna wykonana jest z materiału PES, to wyczyszczenie takiej tkaniny jest bardzo proste. W przypadku niewielkich zabrudzeń możemy użyć ściereczki albo gąbeczki, którą nasączamy niezbyt mocnym detergentem. W przypadku cięższych i bardziej odpornych na czyszczenie zabrudzeń możemy taką roletę łatwo i szybko zdjąć i wrzucić do pralki. PES jest także odporny na działanie wysokich temperatur, dlatego podczas prania mechanicznego materiał ten nie rozciągnie się i nie straci swojego koloru.

Pamiętaj jednak o tym, aby przed wrzuceniem do pralki takiej rolety upewnić się, że jej materiał pozwala na mechaniczne czyszczenie.

Dodaj komentarz