Domy loftowe z kontenerów – jak je zaaranżować?

Domy loftowe z kontenerów – jak je zaaranżować?

Budynki z kontenerów morskich to świetny i niezwykle przyjazny środowisku pomysł na nowoczesne budownictwo. Możemy stworzyć z nich zarówno przytulne mieszkanie, jak i biuro czy kawiarnię.

Dom z kontenerów – co to takiego?

Na początek przyjrzyjmy się samej idei. Budynki z kontenerów wpisują się w niezwykle modne ostatnio domy loftowe. Dzięki użyciu dużych, stalowych brył bez problemu uzyskamy szczególnie pożądany, industrialny styl budowli. Sprawia to, że już niewiele więcej trzeba, by świetne i nowocześnie zaaranżować taki budynek.

Domy mieszkalne

Największą popularnością cieszą się chyba ostatnio właśnie domy loftowe z kontenerów. Mają tak wiele zalet, że trudno jest odgadnąć, które z nich odpowiadają za sukces tego typu zabudowy.

Na pewno niezwykle ważne jest to, że są to często tak zwane domy modułowe. Oznacza to, że dają nam one ogromną elastyczność. Początkowo, gdy nasze fundusze lub potrzeby są niewielkie, możemy postawić niewielki dom z jednego kontenera lub dwóch. Powierzchnią będzie on przypominał większość mieszkań.

Kiedy jednak nasze potrzeby lub budżet wzrosną, dzięki temu że mamy do czynienia z budownictwem modułowym, możemy powiększyć przestrzeń mieszkalną. Nic nie stoi na przeszkodzie, by dostawić kolejne piętro czy dodatkowe pokoje. W ten sposób nasz dom może rosnąć razem z nami, naszą rodziną i naszymi potrzebami.

Jest to także opcja bardzo przyjazna środowisku. Nasz dom powstaje z czegoś, co już było prawdopodobnie używane i teraz dajemy temu drugie życie, oszczędzając nie tylko pieniądze, ale i środowisko naturalne.

Biuro z kontenerów

Innym świetnym zastosowaniem kontenerów mieszkalnych jest przerobienie ich na biuro. Utrzymane w modnym, industrialnym stylu mieszkania z kontenerów mają bardzo przyjemny wystrój i w zależności od projektu mogą być w dużej mierze przeszklone. Dzięki temu stanowią świetną bazę pod biura w pobliżu natury, co jak wiadomo korzystnie wpływa na koncentrację i produktywność.

Kawiarnie i restauracje

Wszyscy znamy już foodtracki i wiemy, że z czasem zaniknęła idea jeżdżących ciężarówek z jedzeniem. Obecnie tego typu restauracje i kawiarnie owszem, tworzone są na pace dużych pojazdów, ale zazwyczaj stoją w miejscu. Jeśli chcemy więc otworzyć taką niewielką knajpę, warto zastanowić się, czy zamiast przerabiać wóz, nie lepiej jest po prostu zainwestować w dom loftowy z kontenera. Powierzchnię jadalną naszej restauracji możemy powiększyć wydzielając przed kontenerem ogródek – wystarczy kilka stolików i krzeseł w cieniu parasoli.

Dodaj komentarz