Jak zamontować moskitierę?

Jeśli weźmiemy pod uwagę najpopularniejszy wariant moskitiery, czyli ramkę, to na jej konstrukcji znajdują się dwa zawiasy. Są to specjalne uchwyty, dzięki którym dość łatwo jest je zamontować na miejscu. Z kolei po zewnętrznej stronie okna (w każdym rogu) przykręca się mały narożnik. Istnieje również rodzaj moskitiery, która posiada haczyki na środku każdej strony. Taką ramę wystarczy przyłożyć do miejsca montażu i przekręcając haki, zamocować każdą stronę.

Korzyści z zastosowania moskitier

Moskitiery do okien można kupić w Internecie, tak jak każdy inny produkt. Jest to nie tylko opłacalne, ale także wygodne. Zamawiając coś, ostrożny kupujący zawsze stara się ocenić plusy i minusy przyszłego zakupu. Instalując moskitierę, pamiętaj o tym:

  • uciążliwość ukąszeń komarów jest szczególnie nieprzyjemna dla dzieci;
  • irytujące muchy, które latają nad stołem w jadalni;
  • pyłek topolowy, który w czerwcu wlatuje do Twojego domu;
  • małe odłamki, które mogą dostać się do domu przez okno.

Wiele firm oferuje obecnie usługi w zakresie produkcji siatek na okna.

Jeśli zdecydujesz się powierzyć montaż moskitier profesjonaliście, nie będziesz musiał martwić się o to, jak je zmierzyć, jaki rodzaj moskitiery jest preferowany i inne trudności związane z ich instalacją na oknach lub w moskitierze drzwiowej. Jeśli nie chcesz czekać na rzemieślnika – weź taśmę mierniczą i zacznij mierzyć. Najprostszym sposobem na zmierzenie moskitiery jest poznanie wysokości i szerokości otwieranego skrzydła okna. To będzie działać dla Ciebie, jeśli jest co najmniej 25 milimetrów od boku otworu światła do krawędzi okna i co najmniej 35 milimetrów od góry, gdy okno jest otwarte.

Co należy wiedzieć decydując się na samodzielny montaż moskitiery

Aby mieć pewność, że ekran jest prawidłowo zamontowany, warto skorzystać z porady profesjonalisty:

  • Siatki muszą być przymocowane do zewnętrznej strony okna za pomocą górnego i dolnego zaczepu dostarczonego wraz z siatką;
  • Aby zapobiec przedostawaniu się owadów w szczeliny między siatką a oknem, siatka musi pasować do ramy;
  • Aby poznać rozmiar zamawianej siatki, należy zmierzyć wysokość świetlika, dodać do niej 4 centymetry i to samo zrobić z szerokością.

Jak samodzielnie zamontować osłonę okienną

Gdy moskitiera jest już na swoim miejscu, przejdź do montażu elementów mocujących. Trwa to nie dłużej niż kwadrans i odbywa się w kilku krokach:

  1. Należy zamontować dolne (mniejsze) łączniki – zaznaczyć markerem lub ołówkiem punkty 2 centymetry poniżej otworu światła i zamocować je wiertarką elektryczną lub wkrętarką;
  2. Od miejsca montażu dolnych wsporników zmierz długość siatki i dodaj 1 cm do górnych wsporników;
  3. Sprawdź, czy elementy mocujące są zabezpieczone, delikatnie je naciskając.

Teraz można przystąpić do montażu samej siatki.

Dodaj komentarz