Warto kupić tanie, zaniedbane mieszkanie, wyremontować i sprzedać

Warto kupić tanie, zaniedbane mieszkanie, wyremontować i sprzedać

Zakup zaniedbanego mieszkania do kapitalnego remontu wydaje się być bardzo złą decyzją. Nie jest tak. Takie mieszkanie to wręcz okazja, nad która nie trzeba się zastanawiać i jeśli jego stan prawny jest poprawny, po prostu kupować. Ci, którzy mają gdzie mieszkać i wręcz nie planują zakupu takiego mieszkania, a mają pieniądze, które mogą zainwestować, także powinni o takim zakupie pomyśleć. Zakup zniszczonego mieszkania do kapitalnego remontu, może bowiem być sposobem na bardzo duży zysk.

Jakie mieszkania warto kupować?

Nie wszystkie mieszkania do remontu są oczywiście warte uwagi. Zarobek na takich mieszkaniach wynika z możliwości szybkiej odsprzedaży lub wynajęcia. Zawsze więc należy stawiać na mieszkania, które spotkają się z zainteresowaniem klientów. Trudno sprzedać lub wynająć mieszkania w złych lokalizacjach, a także mieszkania zbyt duże i położone na wysokich piętrach w budynkach, gdzie nie ma windy. Takie mieszkania można kupować co najwyżej w ostateczności. Kupując taki lokal, trzeba jednak brać pod uwagę to, ze znalezienie klientów na nie będzie trudne i może trochę trwać. Trzeba też liczyć się z tym, że ewentualny koszt najmu lub cenę sprzedaży mieszkania, klienci będą chcieli negocjować i chcąc sprzedać lub wynająć taki lokal, trzeba będzie cenę choć trochę obniżyć.

Nie bez znaczenia jest także stan mieszkania. Wbrew pozorom nie zawsze działa tu zasada: im lepszy, tym lepiej. Niekiedy warto kupować mieszkania, gdzie wszystko trzeba zrobić od podstaw. Są tańsze, a zakres remontu i sposób wykończenia mieszkania w tym momencie będzie zależny od nas.

Remont mieszkania

Remont mieszkania, które będzie przeznaczone do sprzedaży lub do wynajęcia, jest dużo prostszy niż remont mieszkania z przeznaczeniem dla siebie. Przy tego rodzaju remoncie, z powodzeniem można postawić tylko na doprowadzenie mieszkania do dobrego stanu, Na wykonanie prac prostszymi sposobami, czy też wyposażenie w atrakcyjne elementy, które niekoniecznie są drogie. Mieszkanie po remoncie ma być w dobrym stanie i podobać się klientowi, nie warto więc nie trzeba robić wszystkiego zgodnie z własnymi preferencjami. Lepszą opcją są akceptowalne rozwiązania ogólne, ładne ściany, dobre oświetlenie oraz atrakcyjna i praktyczna łazienka czy kuchnia. Najemca takie mieszkanie z pewnością zaakceptuje. Kupujący i tak pewnych zmian z pewnością dokona.

Na jaki zysk można liczyć?

Przeznaczając mieszkanie do wynajęcia, można liczyć na stały zysk z najmu i duży zysk, gdy podejmiemy decyzję o sprzedaży mieszkania, tym bardziej, że z biegiem czasu wartość każdej nieruchomości rośnie. Przy decyzji o sprzedaży mieszkania zaraz po remoncie, można liczyć nawet na kilkadziesiąt tysięcy złotych zysku. Zakup i remont to oczywiście koszty. Ładne, wyremontowane mieszkanie, zawsze można jednak sprzedać za dużo większe pieniądze niż te, które trzeba było wydać.

Dodaj komentarz