Funkcjonalna łazienka – jak ją urządzić

Funkcjonalna łazienka – jak ją urządzić

Jak urządzić funkcjonalną łazienkę? To pytanie z pewnością zadaje sobie wiele osób, które czeka remont tego pomieszczenia. Urządzenie funkcjonalnej łazienki wymaga od nas nie tylko sporych nakładów finansowych, ale także pomysłu i wiedzy na temat tego, jak zrobić to w odpowiedni sposób. Zobacz jak w stu procentach wykorzystać potencjał tego miejsca, mając na uwadze nie tylko estetykę, ale także funkcjonalność.

Metraż łazienki

To ile mamy miejsca w łazience może zadecydować o wielu rzeczach. Najbardziej banalną z nich będzie to czy lepiej zamontować tam wannę, czy może prysznic. Jak łatwo możesz się domyślić w małych łazienkach, lepiej jest zrezygnować z wanny, która zajęłaby większą część tego pomieszczenia. Urządzając to miejsce, musisz być świadomy, że pewne rzeczy są po prostu nie do ominięcia i musisz dopasować się do warunków, które tam panują, nawet jeśli w Twojej głowie zrodził się inny pomysł.

Odległości

To czy poruszanie się w łazience będzie komfortowe i swobodne zależy od tego, jak ustawimy w niej meble i inne rzeczy, które muszą się tam znaleźć. Jeśli odległości pomiędzy poszczególnymi elementami nie zostaną zachowane, to będzie tam po prostu ciasno i niewygodnie. Postaraj się maksymalnie wykorzystać przestrzeń, którą możesz zaaranżować. Zostaw trochę miejsca wokół umywalki, toalety, wanny lub prysznica. Ułatwi to poruszanie się i korzystanie z tego miejsca będzie komfortowe. Wykorzystaj wnęki w ścianach do tego, aby umieścić w nich szafki i nie zapominaj o półkach.

Wentylacja

Projektując łazienkę, nie można zapomnieć o wentylacji tego pomieszczenia. Panują tam dość specyficzne warunki, jest ciepło i dość wilgotno co sprzyja rozwojowi bakterii i skraplaniu się wody na ścianach. Dobrze dopasowane wentylatory łazienkowe zneutralizują ten problem i zapobiegną powstawaniu wilgoci i odprowadzą ją na zewnątrz. Podczas zakupów zwróć uwagę, jakie parametry mają poszczególne wentylatory łazienkowe i dopasuj do swojej łazienki taki, który będzie najwydajniejszy. Do wyboru masz szeroką gamę tego typu urządzeń i z łatwością dopasujesz je do stylu swojej łazienki.

Sprzęty energooszczędne

W niektórych łazienkach znajdzie się także miejsce na pralkę. Staraj się wybierać taką, która jest energooszczędna i zużywa mniej wody. W dzisiejszych czasach bardzo ważna staje się ekologia i jeśli zależy Ci na funkcjonalnej i jednocześnie nowoczesnej łazience, to warto skorzystać z najnowszych technologii i sprzętów, które są przyjazne naturze. Dzięki świadomemu wybieraniu sprzętów, które mają być częścią Twojej łazienki, możesz zaoszczędzić trochę pieniędzy i zrobić coś dobrego dla środowiska.

Dodaj komentarz