Jak urządzić pokój dziecięcy – kolor ścian, podłoga i grzejniki

Pokój dziecięcy to miejsce wyjątkowe dla naszych pociech. Wokół jego aranżacji narosło jednak wiele stereotypów na temat tego, jak powinien on wyglądać. Zobacz jak urządzić to pomieszczenie, aby wyglądało modnie, a przede wszystkim odpowiadało osobie, która będzie w nim przebywać.

Kolorowe ściany

Już na etapie wyboru koloru farby i malowania ścian możemy napotkać się z pierwszymi problemami. Jedni twierdzą, że pokój dziecięcy powinien być kolorowy i nie ma w nim miejsca na biele i szarości. Drudzy zaś mówią, że białe lub szare ściany to doskonały pomysł, ponieważ będą dobrym tłem dla kolorowych mebli, zabawek i innych wesołych elementów tego pomieszczenia. Oba te stwierdzenia mają w sobie trochę prawdy i kolor ścian zależy głównie od tego, jak my i nasze dziecko wyobraża sobie ten pokój. Jeśli marzeniem dziecka od zawsze były niebieskie ściany z gwiazdkami to, czemu by nie sprawić mu przyjemności i nie pomalować ich właśnie w ten sposób? Musisz jednak pamiętać o tym, aby zrezygnować wtedy z kolorowych mebli, aby uniknąć nadmiaru barw, które niekoniecznie do siebie pasują. Wybierając farbę, zwróć uwagę nie tylko na jej kolor, ale także na to, czy nie ma ona szkodliwych substancji, które zagrażałyby dziecku.

Podłoga w pokoju dziecięcym

Podłoga jest drugim istotnym elementem, o którym powinniśmy pomyśleć jeszcze zanim pójdziemy na zakupy do sklepu budowlanego. Zalecane jest stosowanie naturalnych materiałów, które jednocześnie łatwo jest umyć i nie zbierają kurzu. Jeśli chcesz postawić na dywan lub wykładzinę, to raczej unikaj tych z wysokim włosiem, w które bardzo łatwo wchłania się brud i ciężko jest się go później pozbyć. Lepszym rozwiązaniem będzie gładka wykładzina, którą łatwo jest odkurzyć i wyprać. Pamiętajmy o tym, że dzieci bardzo często bawią się na podłodze, dlatego musi być ona praktyczna i dopasowana do potrzeb malucha. Jeśli nie przekonuje Cię pomysł z dywanem lub wykładziną w pokoju dziecięcym, możesz też postawić na popularne drewniane panele. Łatwo jest je utrzymać w czystości i jeśli wybierzesz te wysokiej jakości, to posłużą przez wiele lat.

Grzejniki

Grzejniki są elementem, którego nie powinno zabraknąć w żadnym pomieszczeniu. Jeśli chodzi o pokój dziecięcy, można zamontować tam grzejniki ozdobne, które będą dodatkową dekoracją wnętrza. Na rynku jest bardzo szeroki wybór, jeśli chodzi o grzejniki ozdobne i w bardzo łatwy sposób można dopasować je do swoich potrzeb i gustu dziecka. Jeśli obawiasz się jednak, że odkryty grzejnik mógłby stanowić zagrożenie dla Twojej pociechy, to zawsze możesz go zabudować, dzięki czemu nikt nie zrobi sobie krzywdy podczas żywiołowych zabaw.

Dodaj komentarz