Gdzie warto kupić mieszkanie w Europie

Gdzie warto kupić mieszkanie w Europie

Decyzja o zakupie własnego mieszkania nie należy do najłatwiejszych. Jest tak głównie dlatego, że inwestycja ta pochłania duże sumy pieniędzy i często niezbędny okazuje się kredyt hipoteczny. Jeśli jednak już zdecydowaliście, że chcecie kupić mieszkanie, to w Waszych głowach narodziło się też pewnie sporo pytań. Jednym z nich może być to, gdzie najlepiej kupić mieszkanie. Większość z Was pewnie odpowie, że w Polsce, ale czy na pewno? Zobacz, gdzie można znaleźć tanie nieruchomości w Europie i czy warto inwestować w nieruchomości za granicą.

Nieruchomości w Polsce

Poszukując mieszkań zarówno w Polsce, jak i w Europie łatwo jest dojść do wniosku, że mieszkania w naszym kraju nie należą do tanich, ale w porównaniu z innymi krajami i tak są to ceny dość przystępne. Oczywiście cena mieszkania uzależniona jest od jego stanu, lokalizacji i jeszcze kilku innych czynników jednak i tak w Polsce można znaleźć jedne z tańszych nieruchomości. Biorąc też pod uwagę fakt, że coraz więcej banków ma w swojej ofercie bardzo korzystne kredyty hipoteczne, można śmiało stwierdzić, że kupno mieszkania w rodzimym kraju jest dobrym pomysłem.

Sporą sumę pieniędzy, można zaoszczędzić, decydując się na zakup mieszkania z rynku wtórnego. Co prawda nieruchomość z drugiej ręki może wymagać remontu, ale cena jest zazwyczaj na tyle dobra, że opłaca się to bardziej niż kupno mieszkania, które dopiero zostało oddane do użytku. Ceny mieszkań, o metrażu do 50 metrów kwadratowych, w średnich miastach wahają się w okolicach 200-250 tysięcy złotych. Nieco więcej zapłacimy już za większe mieszkania, w centrum miasta, bo ceny mogą wynosić już wtedy ponad 300 tysięcy złotych. Nadal są to jednak dobre ceny, porównując np. do Wielkiej Brytanii, w której metr mieszkania kosztuje bardzo często dziesięć tysięcy funtów.

Nieruchomości w Europie

Polacy coraz chętniej kupują mieszkania za granicą zarówno w celu ich wynajmu, jak i mieszkania tam podczas wakacji. Jakość i poziom naszego życia stale wzrasta, dzięki czemu coraz śmielej decydujemy się m.in. kupno nieruchomości poza Polską. Jeśli chodzi o tanie nieruchomości w Europie, to na uwagę zasługuje Hiszpania. Ten słoneczny kraj ma do zaoferowania nie tylko piękne widoki i rajskie plaże, ale także mieszkania w atrakcyjnych cenach. Ceny mieszkań w Hiszpanii można w niektórych przypadkach porównać do tych w Polsce, co zachęca do tego, aby zastanowić się, gdzie chcemy mieć swoje cztery ściany. Tanimi nieruchomościami mogą pochwalić się też Czesi, Słoweńcy, a w niektórych przypadkach również Włosi. Wystarczy rozejrzeć się po portalach z ogłoszeniami i porównać ceny zagranicznych mieszkań z tymi, które są w Polsce.

1 Comment

  1. Ciekawy artykuł:) Tak jak ja Polski nie znoszę niestety, to moje miasto Wrocław kocham i wszystkim polecam. Mieszkanie w nim znalazłam, ale jakbym miała szukać kolejne np. w Hiszpanii, to już nie wiem jak bym miała je znaleźć.

Dodaj komentarz