Jak dogrzać mieszkanie jesienią – grzejniki elektryczne czy gaz?

Jak dogrzać mieszkanie jesienią – grzejniki elektryczne czy gaz?

grzejniki elektryczne
Jesienne chłody potrafią być bardzo dokuczliwe, szczególnie w momencie, gdy instalacja centralnego ogrzewania jeszcze nie działa. Jeśli chcesz poprawić swój komfort cieplny w okresach przejściowych takich jak wiosna i jesień musisz skorzystać z alternatywnych sposobów ogrzewania, które pomogą przetrwać Ci chłodniejszy okres. Zobacz jak bezpiecznie i efektywnie ogrzać swój dom podczas chłodniejszych, jesiennych dni.

Dogrzewanie domu – o czym pamiętać, zanim zaczniesz to robić?

Zanim zaczniesz dogrzewać swój dom w chłodne dni, musisz pamiętać o kilku ważnych kwestiach. Przede wszystkim o bezpieczeństwie i tym, aby nie dopuścić do zatrucia czadem lub pożaru. Zrezygnuj z używania uszkodzonych sprzętów takich jak piecyki czy grzejniki i zanim je włączysz dokładnie, sprawdź ich stan techniczny. Musisz też wiedzieć, że dogrzewanie może Cię sporo kosztować, a jego cena będzie zależała od tego, jakie paliwo do tego użyjesz. Najdrożej będzie cię kosztować energia elektryczna, a najtaniej węgiel lub gaz.

Grzejniki elektryczne i olejowe

Dogrzewanie domu przez grzejniki elektryczne lub olejowe to jedno z najczęściej spotykanych rozwiązań. Z łatwością otrzymamy je w sklepie stacjonarnym lub internetowym i są dość łatwe w przenoszeniu i przechowywaniu. Ich jedynym minusem, jest to, że pobierają dużo prądu, co może wpłynąć na wyższe rachunki za prąd i nie można pozostawiać ich bez nadzoru. Najbezpieczniejszą opcją będą zdecydowanie grzejniki olejowe, ponieważ olej, który się w nich znajduje, nie osiąga temperatury, która umożliwia zapłon a dodatkowo są dość oszczędne w eksploatacji.

Jeśli zależy Ci na tym, aby dogrzać tylko jedno pomieszczenie co jakiś czas, to grzejniki elektryczne poradzą sobie z tym zadaniem. Wystarczy podłączyć je do prądu i poczekać chwilę aż zaczną wydzielać ciepło. Co prawda takie grzejniki po wyłączeniu bardzo szybko stygną, ale nie powinno być to problemem, jeśli od razu po jego unieruchomieniu wyjdziesz z pomieszczenia.

Ogrzewanie gazem

Do dogrzania pomieszczeń jesienią można także użyć piecyków gazowych, jednak trzeba być wtedy szczególnie czujnym. Spalanie gazu generuje spaliny, które w momencie, gdy unoszą się w niewentylowanym pomieszczeniu, mogą stanowić zagrożenie dla naszego zdrowia, a nawet życia. Jeśli zależy Ci na tym, aby tylko czasem dogrzać pomieszczenia i chcesz mieć pewność, że nie będą zagrażały Ci trujące spaliny, które może wydzielać uszkodzony piec, to lepiej postaw na ogrzewanie elektryczne. W momencie, gdy będziesz korzystać z grzejników elektrycznych tylko przez krótki czas, to Twoje rachunki wzrosną nieznacznie.

Dodaj komentarz