Na co zwracać uwagę, wybierając meble do domu?

Na co zwracać uwagę, wybierając meble do domu?

Czy to podczas budowy domu, czy generalnego remontu, niezwykle ważna jest kwestia mebli. To od nich w dużej mierze zależy, jaka atmosfera będzie panowała w naszym domu lub mieszkaniu. Niezależnie od tego, w jakim stylu chcemy go urządzić, jest kilka istotnych kwestii, o których nie powinniśmy zapominać, jeśli chcemy, aby końcowy efekt spełnił wszystkie nasze oczekiwania.

W takim razie, na co zwracać uwagę, wybierając meble od domu? Czy warto stawiać na nieznane marki, czy lepiej skierować się w stronę mebli designerskich?

Postaw na meble od sprawdzonych designerów

To, że producent danego mebla jest mało znany czy wręcz nieznany, nie znaczy, że nie spełni on naszych oczekiwań. Designerskie meble są jednak dużo bezpieczniejszym wyborem w kwestii zarówno jakości wykonania i trwałości, jak i estetyki. Decydując się na meble od uznanych twórców, możemy mieć pewność, że będą one świetnie prezentowały się w naszym domu. Bez większego problemu można zakupić zarówno świetne propozycje od projektantów zagranicznych, jak i rodzimych designerów, którzy również mają wiele do zaoferowania.

Często są to bardzo niezwykłe meble, które zrobią ogromne wrażenie zwłaszcza na indywidualistach, poszukujących produktów unikatowych, które jednocześnie mogą zostać uznane za ponadczasowe. Charakteryzują się one nietypowym, oryginalnym podejściem do tematu, czy też nadawaniem nowego błysku klasycznym projektom. Niezależnie od tego, czy chodzi o szafę, krzesła, stoły czy jeszcze inne meble, produkty designerskie będą dobrym wyborem.

Staraj się zachować jednolity styl

Mogłoby się to wydawać oczywiste, ale nie do końca takie jest, zwłaszcza, jeśli nie kupujemy wszystkich mebli do danego pomieszczenia od razu, tylko wymieniamy je pojedynczo. Warto pilnować się, aby styl całości był spójny – przynajmniej w ramach danego pomieszczenia, a najlepiej całej nieruchomości. W innym przypadku, nawet, jeśli poszczególne meble będą atrakcyjne wizualnie, to mogą się one ze sobą “gryźć”.

Oczywiście, czasami łączenie kilku stylów (najlepiej takich, które nie kontrastują ze sobą zbyt mocno, tylko się uzupełniają) może dać naprawdę ładny, ciekawy i wyjątkowy efekt, więc nie zawsze trzeba tego całkowicie unikać. Obecnie wiele osób decyduje się na style bardziej nowoczesne – popularny jest minimalizm, czyli m.in. styl skandynawski. Wciąż jednak nie wyszły całkowicie z mody rozwiązania bardziej klasyczne. Nie ma więc złej lub dobrej odpowiedzi na pytanie, w jakim stylu urządzić dom – kluczowe jest, aby przed zakupem wszystko zaplanować i rozważyć, myśląc też o zmianach, które będziemy chcieli wprowadzić w przyszłości.

1 Comment

Dodaj komentarz