Pięć zalet okien PCV. Czy znałeś je wszystkie?

Okna PCV od lat cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Szeroka paleta kolorów oraz inne ciekawe dodatki sprawiają, że pasują zarówno do starych, odrestaurowanych dworków, jak i nowoczesnych domów. Ich zalet nie sposób wymienić w jednym zdaniu. Ekologiczne, szczelne, trwałe i łatwe w utrzymaniu w czystości – to tylko niektóre walory.

Oszczędność energii i ciepła

Okna PCV to stolarka energooszczędna. Profile złożone z kilku komór (od pięciu do ośmiu) wykazują wysokie parametry izolacji cieplnej. Fachowy i prawidłowy montaż w połączeniu z niskim współczynnikiem przenikania ciepła gwarantują zatrzymanie energii w środku budynku. Połączenie wąskich ram okiennych, które zapewniają dopływ energii słonecznej do wnętrza domu oraz wysoka termoizolacja zapewnią użytkownikom komfort cieplny, a także oszczędność paliwa ogrzewającego budynek. Szeroki wybór okien PCV oferuje strona https://okna.gd/.

Okna PCV i ekologia?

Okna PCV cechuje wieloletnie, bezawaryjne użytkowanie. Nie wymagają specjalnej konserwacji, nie trzeba zużywać farb oraz innych szkodliwych substancji mających wpływ na środowisko naturalne. Nowoczesne, solidne okna z PCV nie emitują trujących substancji, np. ołowiu, które szkodzą zdrowiu człowieka oraz naturze. W przypadku demontażu starej stolarki okiennej poddaje się ją recyklingowi i ponownemu wykorzystaniu. Taki proces można powtarzać wielokrotnie. Ponadto ekologiczne wykorzystanie okien PCV skupia się także na oszczędności energii cieplnej oraz opału niezbędnego do jej utrzymania w zimie.

Lekkie, ale mocne

Lekkie nie oznacza słabe. Dobrze wykonane okna PCV są stabilne, nie obciążają konstrukcji stropów. Są łatwe w transporcie oraz montażu. Zapewniają wieloletnią eksploatację, nie ulegają uszkodzeniom chemicznym oraz mechanicznym. Gwarancja producenta zapewnia 20-30 lat użytkowania bez większych awarii.

Przystępna cena

Okna PCV są jednymi z najtańszych na rynku, w porównaniu do stolarki drewnianej czy aluminium. Mimo to doskonale znoszą niekorzystne warunki pogodowe np. promieniowanie UV, podmuchy wiatru, opady deszczu czy śniegu. Stolarka PCV jest odporna na wysokie temperatury oraz działanie ognia. Każdy kolor okien PCV przez wiele lat utrzymuje swój pierwotny odcień, profil nie łuszczy się i nie odpryskuje. Są łatwe w utrzymaniu w czystości. Wystarczy ciepła woda z płynem do naczyń i miękka ściereczka.

Moda na kolor

Na przełomie wieków, gdy okna PCV zaczęły być popularne, właściwie nie było w czym wybierać. Królował tylko kolor biały. W dzisiejszych czasach, w dobie rozwijającej się technologii oraz wysokich wymagań klientów producenci postawili na kolor. Powstały więc okna w odcieniach brązu, imitujące słoje drewna, czarne, grafitowe, a także czerwone czy zielone. Dostępne są również okna w dwóch wybranych kolorach: inny wewnątrz i na zewnątrz domu np. biel w środku, a brąz z drugiej strony. Stworzyło to możliwość dopasowania koloru do upodobań klientów. Bardzo ważna stała się personalizacja potrzeb użytkownika, która wymusza rozwój rynku okien PCV.

 

Dodaj komentarz