Podłoga z drewna naturalnego – dlaczego warto się na nią zdecydować?

Podłoga z drewna naturalnego – dlaczego warto się na nią zdecydować?

Bardzo wiele osób decyduje się na wprowadzenie elementów drewnianych do wnętrza. Nic w tym dziwnego – naturalne, lite drewno prezentuje się niesamowicie, ociepla każde wnętrze, dodaje mu stylu i charakteru. Jednak, aby faktycznie móc korzystać ze wszystkim zalet podłogi drewnianej – musi to być podłoga wysokiej jakości. Dlatego też najlepszym rozwiązaniem są deski podłogowe wykonywane z litego drewna dębowego, egzotycznego lub jesionowego.

 Produkt naturalny do każdego domu

Warto podkreślić, że deska podłogowa lita http://www.podlogiswiata.pl/oferta/podlogi-naturalne/deska-podlogowa-lita jest przede wszystkim całkowicie naturalnym materiałem wykończeniowym. Oczywiście, to jak będzie się prezentowała zależy od wybranego przez nas rodzaju – to może być surowe drewno, olejowoskowane lub też lakierowane z charakterystycznym połyskiem. Jedną z największych zalet takiej podłogi jest jej unikalny charakter, oryginalne, wspaniałe usłojenie, struktura oraz kolorystyka. Oczywiście, taka podłoga jest znacznie bardziej wymagająca w montażu, ale i znacznie trwalsza na przykład od zwykłych paneli podłogowych. Drewno jest materiałem ponadczasowym, klasycznym, bardzo trwałym i bardzo wytrzymałym. Trzeba się jednak na ten materiał decydować świadomie, bo to oznacza konieczność spełnienia rygorystycznych parametrów co do wilgotności, jaka panuje we wnętrzu, konieczny będzie też specjalny klej, na którym taka podłoga będzie się trzymać. Wszystkie te bardziej skomplikowane aspekty montażu może nam jednak wynagrodzić nie tylko pięknie prezentująca się podłoga na lata, ale i jej wysoka odporność na ścieranie. Natomiast to, co dla takiej podłogi charakterystyczne to ewentualne sęki czy pęknięcia, które przypominają nam o tym, że ta podłoga faktycznie jest naturalna, w pewien sposób surowa, a przez to unikatowa.

Co jeszcze warto wiedzieć decydując się na podłogę drewnianą? 

Jeśli wybierzemy odpowiedni produkt – takich desek nie trzeba będzie dodatkowo cyklinować ani wykańczać specjalnymi farbami czy impregnatami. Położone w odpowiedni sposób będą tak naprawdę od razu gotowe do użytkowania. To, co warto mieć na uwadze to fakt, aby w pomieszczeniu, w którym taka podłoga się znajdzie podtrzymywać odpowiednią wilgotność powietrza, a najlepsza to taka, która mieści się w granicach 40-60%. Natomiast, jeśli zależałoby nam na tym, aby dodatkowo uodpornić deski na wypadek ich ewentualnego kurczenia się – można to zrobić stosując specjalną obróbkę termiczną i takie produkty także znajdziemy u producentów.

Podsumowując – podłoga drewniana zadowoli każdego, kto kocha naturalne piękno i lubi trwałe, solidne i ponadczasowe materiały wykończenia wnętrz.

Dodaj komentarz