Wkład do kominka – od czego zależy cena?

Wkład do kominka – od czego zależy cena?

Z uwagi na to, że oferta tarnowskich producentów jest szeroka, kominki można kupić w dużej rozpiętości cenowej. Przy zakupie kominka nie warto jednak kierować się wyłącznie ceną, ale przede wszystkim – jakością wykonania. Nowoczesny Kominek powinien być dobrany przede wszystkim do wielkości pomieszczenia, w którym będzie się znajdował. Źle dobrany będzie dawał niewystarczająco dużo ciepła lub wręcz przeciwnie – będzie przegrzewał pomieszczenia.

Decyzja o zakupie kominka nigdy dotąd nie była tak prosta jak dziś. Nowoczesne kominki w Tarnowie są już do kupienia w kilkunastu firmach kominkowych. Rozwiązania kominkowe oferują zainteresowanym ogromną swobodę pod względem montażu i doboru metody ogrzewania, że można je wybudować praktycznie wszędzie – nawet w bloku. Unikalny design, umiejętnie połączony z zaawansowanymi technologiami i niezawodną jakością. To właśnie kominki Kratki pl, które są oferowane w polskich sklepach internetowych

Cena kominka – co składa się na ostateczny koszt?

Cena wkładu kominkowego zależy więc od funkcji, którą będzie on pełnił i powierzchni pomieszczenia, w której będzie się znajdował. Spore znaczenie ma także wygoda użytkowania. Czystość szyby kominkowej czy łatwość utrzymania w czystości obszaru poza kominkiem również mają wpływ na jego cenę.

Końcowa cena kominka zależy od:

  • rodzaju zastosowanego wkładu kominkowego,
  • funkcji grzewczej, jaką ma spełniać kominek – czy będzie stanowić główne, czy dodatkowe źródło ogrzewania?
  • przystosowania pomieszczenia i zakresu prac związanych z podłączeniem kominka,
  • zastosowanego wykończenia kominka,
  • zastosowania dodatkowych akcesoriów, m.in. szyby ochronnej, ozdobnych ażurów itp.

Dobór tych rozwiązań pozwoli Ci lepiej oszacować finalny koszt całej inwestycji.

Rodzaj wkładu kominkowego czy tylko ma wpływ na cenę?

Na cenę kominka wpływa nie tylko rodzaj wkładu (powietrzny, z płaszczem wodnym itd.), ale również jego rozmiar, kształt, jak i materiał, z jakiego został wykonany. Mniejsze wkłady są z reguły tańsze, choć wiele zależy od tego, czy wkład posiada dodatkowe zdobienia i w ile szyb został wyposażony. Znaczenie może mieć również kształt szyby kominkowej (nie zawsze jest to zwykły prostokąt), sposób otwierania drzwiczek, jak i to, czy wkład posiada system „czysta szyba”. Najdroższe są wkłady trójstronne, a więc przeszklone z trzech stron, natomiast najtańsze – proste wkłady z jedną, klasycznie otwieraną szybą z przodu.

Dobry kominek wcale nie musi być okazały i bogato zdobiony. Najważniejsze, by wyróżniał się wysoką sprawnością i umożliwiał efektywne ogrzewanie pomieszczeń do pożądanej temperatury. Wkłady kominkowe mogą być żeliwne bądź stalowe. W tej chwili kominki stalowe, mimo że droższe od żeliwnych, są produktami chętniej kupowanymi przez użytkowników domowych.

Dodaj komentarz