Zalety łóżek dla rodzeństwa do małego pokoju

Zalety łóżek dla rodzeństwa do małego pokoju

Łóżko podwójne dla dzieci to niezwykle popularne rozwiązanie do zastosowania w pokoju dziecka. Cechą szczególną jest to, że na różnych poziomach od podłogi znajdują się dwa lub czasami trzy miejsca do spania. Druga kondygnacja znajduje się na wysokości 80-180 cm, a dostęp do niej umożliwia specjalna drabina. Popularność takich mebli rośnie z roku na rok, co wynika przede wszystkim z niewielkiej powierzchni współczesnych mieszkań i konieczności oszczędzania miejsca w pokoju dziecięcym. Wielu rodziców zastanawia się jednak, czy są inne zalety łóżek piętrowych i czy warto kupić taki produkt dla dziecka.

Jakie są główne zalety modeli łóżek dla dzieci?

Niewątpliwą zaletą produktu takiego jak łóżko podwójne dla dzieci jest racjonalne zagospodarowanie przestrzeni dziecięcej. Dotyczy to zwłaszcza pomieszczeń o niewielkim metrażu, w których przebywają dzieci w różnym wieku. Dzięki zaoszczędzonej przestrzeni można zamontować drugie biurko lub dodatkową szafę.

Jedną z głównych zalet mebli jest ich uniwersalność. Na przykład niektóre meble można łatwo rozebrać i przekształcić w dwa oddzielne łóżeczka, a inne wersje są dodatkowo wyposażone w dolne szuflady na pościel lub mają mały piórnik na ubrania.

Oprócz tego można odnotować szereg innych zalet:

  • Przyjazne dla środowiska i bezpieczne.
  • Stabilność konstrukcji.
  • Szeroki wybór sprzętu.
  • Wygoda i komfort.
  • Możliwość umieszczenia w dowolnej części pomieszczenia.
  • Stworzenie nowej przestrzeni do zabawy.

Modele dwupoziomowe najczęściej charakteryzują się niezwykle atrakcyjnym designem. Możesz być kreatywny we wnętrzu pokoju dziecięcego, aby stworzyć przyjemną atmosferę do odpoczynku i zabawy. Zaletą mebli jest możliwość zaprojektowania każdej kondygnacji w swoim własnym kolorze i stylu. Jest to szczególnie ważne w pokoju dziecięcym dla dzieci różnej płci i wieku. Dolny poziom nie musi znajdować się bezpośrednio pod górnym poziomem: można stosować różne warianty, takie jak “lofty”.

Trochę o materiałach łóżek podwójnych dla dzieci

Obecnie na rynku istnieje wiele opcji łóżek piętrowych. Najczęściej spotykane modele są dwojakiego rodzaju: drewniane i metalowe.

Pierwsza odmiana jest prawdopodobnie najbardziej wyrafinowana i luksusowa. Klasyczne łóżka drewniane są uważane za idealne meble do pokoju dziecięcego. Produkty te wykonane są z drewna iglastego lub dębowego.

Zaletą modeli drewnianych jest wysoka ekologiczność i bezpieczeństwo dla dziecka. Ponadto produkty te mają atrakcyjny wygląd i są praktyczne w użyciu.

Niższym kosztem charakteryzują się łóżka metalowe. Osobliwością produktów jest mocna rama, która jest wykonana z stopów stali. Dodatkowo cała konstrukcja jest “wyłożona” płytą MDF lub okleiną drewnianą. Dlatego łóżeczka wyglądają atrakcyjnie. Główną zaletą modeli metalowych jest ich długowieczność – można je kupić i używać przez dziesiątki lat.

Dodaj komentarz