Jak tanio i efektownie urządzić mieszkanie?

Wreszcie nadszedł ten dzień! Po latach mieszkania z rodzicami, współlokatorami, dziadkami, itd. (niepotrzebne wykreśl), wreszcie masz własne mieszkanie. Nieważne – kupione czy wynajęte – najważniejsze, że wreszcie jesteś właścicielem swojego kawałka podłogi. Jest radość. Jednak kiedy minie już pierwsza, euforyczna radość, uświadamiasz sobie, że podłogę tą, a właściwie całe mieszkanie należy urządzić. W czym problem? Ano, w tym, że dostępne środki finansowe mogą się okazać dość mocno ograniczone… Jak wybrnąć z tej sytuacji i sprawić, aby Twoje mieszkanie mimo wszystko wyglądało dobrze?

 

 Święta zasada naszych prababek, czyli..

 … może być ubogo, ale musi być czysto! I taka jest prawda. Jeśli nawet mieszkasz na kartonach, to postaraj się, żeby były to czyste kartony. Nie masz odkurzacza – użyj miotły, zaprzyjaźnij się z detergentami do czyszczenia powierzchni i kostką do WC. Nie takiej rady oczekiwałeś? No cóż, za chwilę będzie ciekawiej, ale jednak higiena to podstawa podstaw.

 

 Uwaga! Śmieciarka jedzie!

Jeśli chcesz urządzić mieszkanie tanim kosztem, regularnie przeglądaj ogłoszenia w kategorii – oddam za darmo – w popularnych serwisach ogłoszeniowych. Prócz tego warto poszukać tematycznych grup w serwisach społecznościowych, gdzie ludzie zamieszczają oferty oddania za darmo wszelkiego rodzaju mebli i sprzętów.

 

 Tanie dekoracje ścian

 Mieszkanie to nie tylko meble. O jego atmosferze stanowią również dodatki, które – odpowiednio dobrane – mogą ja bardzo poprawić, albo… bardzo zepsuć. Jeśli Twój budżet jest niewielki, możesz postawić na rękodzieło, plakaty, grafikę. W czeluściach Internetu bez problemu znajdziesz odpowiednie sklepy, gdzie bez problemu kupisz dekoracje w interesującym Cię przedziale cenowym.

 

 Kwiaty doniczkowe

 Zawsze dobrym wyborem są kwiaty doniczkowe. Możesz je zdobyć nie tylko drogą kupna, ale także dostać od znajomych czy rodziny. Podobno niewyczerpanym źródłem kwiatów doniczkowych w niemal każdej rodzinie są babcie i ciocie. Jeśli masz obawy co do Twojej umiejętności pielęgnacji roślin – wybierz te najbardziej wytrzymałe gatunki – najlepiej sukulenty.

 

 Kocyki, narzuty, podusie…

 Nic tak nie ociepla atmosfery domu, jak duża ilość miękkich i wygodnych poduszek. Jeśli prócz nich mamy do dyspozycji równie miękki, a przy tym ciepły koc – gwarancja domowej atmosfery jest pewna. Wybierając te elementy wyposażenia, starajmy się jednak być wiernym jednej koncepcji kolorystycznej, ewentualnie jednemu stylowi. Nie warto psuć efektu połączeniem brytyjskiego perkalu z orientalnymi wzorami.

Dodaj komentarz