Ile kosztuje wynajem mieszkania we Wrocławiu? 

Wrocław to jedno z prężniej rozwijających się miast w Polsce. Urokliwa Starówka, nowoczesne centrum, nowe miejsca pracy, to wszystko sprawia, że do Wrocławia coraz chętniej przeprowadza się wielu Polaków. Ile zapłacisz za wynajem w tym mieście? Zobacz, ile kosztuje wynajem mieszkania we Wrocławiu. 

Jakie są ceny wynajmu mieszkania we Wrocławiu? 

Ceny mieszkań od kilku lat stale pną się w górę. Tendencja ta nie ominęła Wrocławia. Choć dalej jest nieco taniej niż w stolicy, to ceny wynajmu potrafią przysporzyć niejedną osobę o zawrót głowy. Ile kosztuje wynajem mieszkania we Wrocławiu? Średnia cena za wynajem kawalerki obecnie wynosi 2 432 zł. Warto przy tym wiedzieć, że obecnie minimalna krajowa pensja to 3 490 zł brutto miesięcznie, a więc sam wynajem może pochłonąć ponad połowę wypłaty. 

Musimy przy tym pamiętać, że jest to sama cena za czynsz. Nierzadko trzeba doliczyć do tego koszt obsługi administracyjnej, czy opłatę za media. Choć ceny generalnie są wysokie, można natrafić także na prawdziwe okazje! Gdzie ich szukać? Skorzystaj z oferty firmy Urban Home, specjalizującej się w wynajmie mieszkań o zróżnicowanym metrażu. Umowę z jej przedstawicielem zawrzesz nawet w przeciągu 48 h od nawiązania kontaktu, bez pośredników i zbędnych formalności.

Co składa się na cenę wynajmu mieszkania we Wrocławiu? 

Czy każde mieszkanie we Wrocławiu musi być takie drogie? Niekoniecznie, ale warto wiedzieć, co się na cenę składa. Chyba nikogo nie zdziwi fakt, że bardzo duży wpływ na cenę wynajmu ma lokalizacja mieszkania. Im bliżej centrum, tym droższy będzie czynsz. Jeśli więc zależy Ci na niższych rachunkach za wynajem, to warto szukać mieszkania nieco oddalonego od centrum miasta, lub wręcz na obrzeżach. Jeśli posiadasz samochód, to odległość nie powinna stanowić problemu. Ponadto Wrocław posiada bardzo dobrą infrastrukturę komunikacji miejskiej. To właśnie transportem publicznym najłatwiej jest się przemieszczać po Wrocławiu. 

Na cenę wynajmu wpływ ma także standard wykończenia, wyposażenie, oraz jakość obsługi najmu. Korzystając z usług Urban Home, zyskujesz pewność, że twoja przestrzeń będzie schludna, a ty sam będziesz czuł się w niej komfortowo każdego dnia. Miej na uwadze, że rynek mieszkaniowy jest bardzo zróżnicowany. Dlatego przy poszukiwaniach mieszkania, warto patrzeć na to, czy dane lokum jest dostosowane do naszych potrzeb i oczekiwań. Przy odpowiednim researchu na pewno uda Ci się znaleźć wymarzone mieszkanie.  

Dodaj komentarz