Sprzedajesz nieruchomość? Ułatwimy Ci to zadanie

Sprzedajesz nieruchomość? Ułatwimy Ci to zadanie

Sprzedaż nieruchomości

Decydując się na sprzedaż nieruchomości, oczekujemy, że uda nam się szybko i sprawnie przeprowadzić transakcję. Każdego dnia wielu ludzi wystawia swoje domy czy mieszkania na sprzedaż i równie wielu chce kupić jakąś nieruchomość. Mogłoby się wydawać, że sprzedaż w takiej sytuacji powinna pójść szybko i nie będziemy musieli długo czekać na potencjalnego kupca. Tymczasem sprzedaż nieruchomości wcale nie jest taką prostą sprawą. Wymaga ona od właściciela znacznego zaangażowania oraz cierpliwości. Może się to wydawać absurdalne, ale żeby zyskać na sprzedaży nieruchomości, najpierw musimy w nią zainwestować.

Ogłoszenie dotyczące sprzedaży

Jak wiadomo, jednym ze źródeł usprawniających sprzedaż nieruchomości jest internet. Na rynku działa kilkadziesiąt portali ogłoszeniowych, zarówno płatnych, jak i bezpłatnych. Koszty umieszczenia takiego ogłoszenia niestety nie należą do najniższych, a dodatkowo ważność oferty na portalu trwa zazwyczaj 30 dni. Oznacza to, że co miesiąc trzeba ponownie zapłacić za ogłoszenie. Według statystyk średni czas sprzedaży mieszkania trwa ok. 6 miesięcy (przy zaangażowaniu właściciela), a w przypadku domów ten okres znacząco się wydłuża. Dobrze jest zatem umieścić ogłoszenie na kilku portalach ogłoszeniowych – również tych za granicą. Można korzystać z darmowych portali, jednak ich skuteczność jest znikoma, ponieważ strony te mają dużo mniejszą liczbę odwiedzających użytkowników (potencjalnych kupców).

Poza umieszczeniem ogłoszenia na odpowiednim portalu, warto również zainwestować w jego wyróżnianie. Jeżeli zależy ci na sprzedaży, to nieruchomość musi być widoczna na tle wielu pozostałych ofert. Za ogłoszenie ważne przez 30 dni, średnio trzeba zapłacić 35 zł. Mnożąc tę liczbę przez wspomniane już statystyczne 6 miesięcy to przez cały okres sprzedaży możemy wydać sporą sumę pieniędzy, jednak zwiększy to szansę na szybszą sprzedaż nieruchomości. Ponadto warto umieścić baner na balkonie lub ogrodzeniu. Mimo wszechobecnej cyfryzacji nie każdy szuka nieruchomości wyłącznie w internecie.

Sprzedajesz nieruchomość? Ułatwimy Ci to zadanie

Sprzedając nieruchomość, aby wyróżnić ją na tle pozostałych, warto zainwestować też w profesjonalną sesję fotograficzną czy też film z prezentowanej nieruchomości. Okazuje się, że nieumiejętnie zrobione zdjęcia, które są wykonane z niekorzystnej perspektywy lub rozmazane, mogą zrazić potencjalnego kupca. Przed sprzedażą należy oczywiście zadbać o wygląd nieruchomości – dokładnie posprzątać dom czy mieszkanie, pomalować ściany i wykonać mały remont w miejscach, gdzie jest to konieczne.

Dodaj komentarz