Jak bezpiecznie czyścić rolety rzymskie?

Stajemy się coraz bardziej świadomi tego, jak drobne zmiany w aranżacji naszych wnętrz potrafią wpłynąć na ich ogólny wygląd. To właśnie dlatego coraz częściej stawiamy na funkcjonalny minimalizm, dzięki któremu nasze salony stają się miejscem do którego chętnie wracamy. Czasem jednak nawet najlepiej urządzone wnętrze może wiele stracić na ogólnej estetyce – zwłaszcza, jeżeli nasze eleganckie rolety rzymskie nie prezentują się najlepiej. Dlaczego dziś podpowiemy Wam w jaki sposób bezpiecznie wyczyścić takie rolety, aby mogły one cieszyć Was swoim wyglądem przez długi czas.

Rolety rzymskie – czym tak właściwie one są?

Rolety rzymskie to osłony okienne, które z reguły są wykonane z tworzyw podobnych strukturą do zasłon lub firan. Stanowią one nie tylko modną i elegancką ozdobę w naszym wnętrzu, lecz także osłonę przed kłującym po oczach słońcem lub wścibskimi spojrzeniami sąsiadów. Różnorodność ich wzorów, kolorów, a także materiałów z którego są one wykonane pozwala na stosowanie ich w różnych wnętrzach. Rolety rzymskie mogą stanowić idealną dekorację salonu, sypialni lub też naszej kuchni.

Zakupu rolet rzymskich możemy dokonać bez wychodzenia z domu – np. odwiedzając stronę: https://e-rzymskie.pl/. Zanim jednak dokonasz ostatecznego zakupu swoich wymarzonych rolet rzymskich pamiętaj o dokładnym zmierzeniu wymiarów okna. Dzięki wzorowemu dopasowaniu rozmiaru rolety rzymskiej, możesz mieć pewność, że będzie okna doskonale prezentować się w Twoim oknie.

Czyszczenie rolet rzymskich

Bez względu na to, czy nasze rolety rzymskie znajdują się w kuchni, salonie lub sypialni to możemy je prać. To dlatego ponieważ struktura materiału takich rolet zbliżona jest do zasłon oraz firan, które bez większego problemu możemy wrzucać do pralki. W stanowczej większości przypadków możemy później je wyprasować i zamontować z powrotem na naszym oknie. Umożliwia to łatwy i prosty montaż, który bez większego problemu możemy wykonać samodzielnie. Zanim jednak zdecydujesz się na zdjęcie swoich rolet rzymskich i wrzucenie ich do pralki – koniecznie zapoznaj się z zaleceniami producenta. Niektóre z takich rolet mogą ulec zniszczeniu podczas prania w pralce automatycznej.

Czyszczenie rolet na sucho

Jeśli na roletach rzymskich znajduje się tylko kurz to nie ma sensu ich zdejmować, prać, prasować i ponownie montować. Dużo lepszym rozwiązaniem takiej sytuacji będzie wyczyszczenie naszej rolety na sucho. Takie czyszczenie najlepiej będzie wykonać w słoneczny dzień, dzięki temu nie przeoczymy żadnego brudnego elementu. Takie otarcie z kurzu należy wykonać delikatnie – tak aby nie uszkodzić żadnego elementu naszej rolety. Do tej czynności możemy wykorzystać szmatkę, szczotkę lub odkurzacz. Najwygodniejszy do tego będzie oczywiście odkurzacz oraz jego wymienne nakładki, które dotrą w trudno dostępne miejsca. Ponadto wybierając takie czyszczenie znacznie szybciej uporamy się z latającym dookoła kurzem, który towarzyszy nam podczas używania szczotki lub szmatki.

Dodaj komentarz