Jak urządzić funkcjonalne biuro? O tych rzeczach nie możesz zapomnieć

Biuro to miejsce, w którym wiele osób spędza 1/3 swojego czasu w ciągu dnia. Z tego względu warto zadbać o to, aby było to miejsce przyjazne i maksymalnie funkcjonalne. Dzięki temu praca w takiej przestrzeni będzie łatwiejsza i bardziej wydajna. Wbrew pozorom miejsce, w którym pracujemy, może mieć bardzo duży wpływ na kreatywność podczas wykonywania zadań oraz ogólne zadowolenie z pracy. Jeśli chcesz, aby Twoi pracownicy czuli się w biurze jak najlepiej, to koniecznie musisz pamiętać o kilku ważnych rzeczach. Jakich? Wszystkiego dowiesz się w poniższym artykule.

Akustyka w biurze

Dobra akustyka w biurze może znacznie poprawić komfort pracy oraz skupienie pracowników. Każdy z pewnością przyzna, że szmery, szumy i inne irytujące dźwięki mogą w łatwy sposób wyprowadzić nas z rytmu pracy i stanowić kłopot, gdy musimy się na czymś maksymalnie skupić, a jesteśmy osobami, które potrzebują do tego idealnej ciszy. Sposobem na wyciszenie biura może być odpowiednio dobrana wykładzina biurowa.

Wysokiej jakości wykładziny pochłaniają aż o 50% więcej hałasu niż twarde podłoże takie jak kafelki czy panele. Co więcej, chodzenie po wykładzinie jest przyjemniejsze i sprawia ona, że pomieszczenie wydaje się bardziej przytulne. Innym rozwiązaniem są panele akustyczne, które w pewnym stopniu pochłaniają dźwięk. Zarówno one, jak i wykładzina obiektowa, to coś, o czym warto pomyśleć podczas aranżowania biura.

Biurko i krzesło

Żadne biuro nie może obyć się bez mebli takich jak krzesła i biurka. To waśnie przy nich pracownicy zasiadają na długie godziny, dlatego powinny to być przedmioty maksymalnie funkcjonalne i wygodne. Dobre krzesło biurowe powinno posiadać regulację, aby każdy miał możliwość dopasowania wysokości i innych parametrów do swoich potrzeb. Z kolei, jeśli chodzi o biurka, to warto zaopatrzyć swoją firmę w takie, które mają dodatkowe szuflady i szafki. Pracownicy będą mieli możliwość przechowywania swoich osobistych rzeczy w zakrytym miejscu. To też dobre rozwiązanie, jeśli muszą oni przechowywać dokumentację, segregatory itp.

Rośliny w biurze

Rośliny w biurze to jedynie dodatek jednak mogą one bardzo zmienić wygląd tej przestrzeni. Po pierwsze oczyszczają one powietrze, a po drugie ożywiają całe pomieszczenie. Warto postawić w biurze, choć kilka roślin, które dobrze znoszą średnie zainteresowanie przez dłuższy czas. Roślinność dopasuj też do warunków, które panują w biurze, jeśli jest w nim ciemno przez większość czasu, to postaw na rośliny, którym cień nie przeszkadza.

Dodaj komentarz